The Light

9. února 2012 v 1:46 | Vicc |  Nejzažší kout
Jediné světlo, které září v noci.

Představuje si, jak stojí na rozlehlé pláni. Na zemi se třpytí bílá pokrývka a ten chlad, který by člověka za obyčejných okolností mrazil až do morku kostí, ji hladí po tváří a objímá celé její tělo. Chlad, který prostupuje několika vrstvemi oblečení až na kůži a přes ni do celého vnitřního prostředí těla.
Při každém nádechu pociťuje, jak se její hrtan zabaluje do mrazivé přikrývky. I její konečky prstou cítí onen chlad.

Světlo, jež je tak napohled krásné, dodávající až mrznoucí atmosféru celé té scenérii. Bílá pokrývka, jež odráží jeho světla. Světlo, jež nedává život, nýbrž připomíná smrt. Paprsky, jenž tančí po pláni za přítomnosti Ticha.
Všude kolem jen Ticho se rozléhá až to mrazí.

Člověk si jen říká "Jsem mrtvý?". Necítí nic jiného než ten zvláštní chlad. Připomínající pohled na mrtvé tělo, které chladne, bledne.

Rozhlížející se po pláni ji napadá spoustu věcí. Tma a bílé paprsky tomu napomáhají. Občasné šumění stromů ovšem přerušují onen klid.
"Co se stalo? Kde jsou všichni?", ovšam žádná odpověď, jen mrtvolné ticho. Nahání to husí kůži, ale tohle ona miluje.

Ticho, tma a chlad. Bílé mrtvé paprsky, jenž našedivělý kotouč rozhazuje po pláni, nesmějí se ani nepláčou, jen tančí.

V představách vracející se zpět tam, kde je.
Okny prostupují bílé paprsky. Ty, které ji po dnešní noc dělají společnost. Pohled z okna na park, který zlehka dýchá pod tenkou pokrývkou, vypadá tak smutně...

"Když jen myšlenky zaobírají tvou mysl a nevnímáš nic jiného než paprsky, jenž nedávají život, přemýšlíš nad jejich krásou, ale i nad Smrtí."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama