Does anyone know?

11. srpna 2011 v 2:50 | Vicc |  Vyslovená slova

Ach ano, také se musí zúčastnit.
Již od včerejšího dne, 10.8.2011, probíhá událost, která se slaví ještě méně častějí než Vánoce, Prague Pride 2011!
Trvá až do večernich hodin 14.8.2011.
Není to vše, co jsem vám chtěla sdělit. Bohužel, pravděpodobně se nebudu moct zúčastnit průvodu, který povede Prahou v Sobotu 13.8. Moc mě to mrzí, jako člena komunity.
Rozhodla jsem se, že na těch pár dní budu mít aspoň design na svém blogu tématický.

Chci se zúčastnit. Hrozby Dělnické strany Nacistů, že zahájí protiakci apod., mě vážně nezastrašují.

Je snad normální nás, úplně obyčejné lidi, nazývat exhibicionisty? No ano, tady vlastně ano.
Když člověk tohle všechno čte, různé názory, nemůže se ani divit, proč se drží stranou jako některé rasové menšiny zde u nás.

Jistý nejmenovaný, určitě i chytrý člověk na stránce Dělnické strany prohlásil toto:
"Na jednu stranu si říkám, každý má vyjádřit svůj názor. Na druhou stranu nechápu pochod těchto lidí. Místo toho, aby se podporovali rodiny s dětmi, podporují se homosexuálové. Tohle mi neleze na rozum. Ano homosexuálové musíme tolerovat, neliší se vůbec od ostatních kromě změny sexuální orientace. Jestli je tu nějaký gay či lesbička zajímá vás, že já jsem heterosexuál, zajímá to vůbec někoho? Asi ne. Proč si myslíte, že to zajímá mě. Že to zajímá ostatní. O co v tom pochodu jde ukázat, že existujete. Ano my víme, že tu jste. Tak proč ta komedie? Nikde se nechlubím, že jsem heterosexuál a proč vy se chcete chlubit? Mít syna gaye či dceru lesbičku nezavrhnuje, chlubit se ale nebudu a uvnitř sebe budu plakat, že nikdy nebudu mít vnoučata. Spíš bych řekl, že touto akcí se dostáváte na okraj společnosti."

Jak může nechápat tento pochod? Vždyť je to stejné jako jakýkoliv "sraz" motorkářů, milovníků veteránů apod, ovšem i na globální úrovni.
Samozřejmě, ukazujeme se. Chceme se ukazovat, protože ostatní, spíše odpůrci, nás zatlačují.
Ne, nelíbí se mi, tahle česká mentalita.
Nejsem člověk, co rozebírá názory jiných lidí a tak to nebudu rozpitvávat.

Opravdu nemám slov na tuto jistou osobu, spíše jen kroutím hlavou.

Update (12.8.2011 0:52): Jsem šťastná. Důležitá žena v dětském období, které se říká máma, mi dovolila jet na sobotní Prague Pride průvod. Samo o sobě je to naprosto skvělé, ale ještě skvělejší je to, že tam se mnou jde CC, spřízněná duše mého nynějšího života. Doufám, že si to tam pořádně užijeme ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matt Foxiss Matt Foxiss | Web | 11. srpna 2011 v 9:34 | Reagovat

Nikdy som sa niečoho takého nezúčastnil. Ale zasa, ono táto netolerancia je najväčšia práve v dedinách a menších mestách, kde každý každého pozná. V tých väčších je to vraj brané úplne inak. A v zahraničí to je ešte viac tolerované. Asi ide len o to, "ako ďaleko" daná kultúra je, aby dokázala niečo prijať alebo zavrhnúť.

2 Vicc Vicc | Web | 11. srpna 2011 v 13:42 | Reagovat

To ano, to máš pravdu. Jenže zase, ne ve všechn státech jsou tak tolerovaní.

3 CC CC | Web | 11. srpna 2011 v 15:08 | Reagovat

Přišla jsem sem a lekla se, že nejsem správně. Ta změna se mi líbí, zdá se, že se přes svou krizi dostáváš...
Má milá, to, že jsou lidé naprosto zabednění je pro tento stát naprosto normální. Ráda bych se průvodu zúčastnila, ale sobota je na spoje do a z Prahy velmi krizový den.. Ten jistě milý a samozřejmě velice vzdělaný člověk (haha) z Dělnické strany zřejmě naprosto nechápe, že existují i jiní lidé, kteří by rádi měli stejná práva jako ti heterosexuální. Ať už to jsou národnostní menšiny či lidé s jinou orientací. Nemá smysl se nad těmito tupci zbytečné pozastavovat.

4 Vicc Vicc | Web | 11. srpna 2011 v 19:45 | Reagovat

[3]: To máš pravdu. Já osobně bych byla strašně moc ráda, kdyby jsi jela. Má milá matička mi totiž dnes sdělila, že můžu jet, pokud tam se mnou někdo bude a tak s háním lidi. ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama