Season as a Season - Autumn

18. června 2011 v 18:22 | Vicc |  Umění duše

Jiná rubrika, jiný soudek

Ne, že zrovna najednou. Celý den tu máme zataženo a poměrně chladno. Tak nám tu začlo pršet.
Jen co jsem uslyšela kapky deště, jak tlučou do oken a parapetů, zavalil mě nostalgický pocit. Znáte to taky?
Jediné, co mě v té chvíli napadlo, bylo "Podzim je tady." Ach ano. Miluju Podzim. Ne, povahou nejsem žádný pesimista ;o)

Okamžitě jsem šla otevřít okno. Vlhký vzduch mě pošimral svými studenými prstíky po tváři. Zhluboka jsem se nadechla. Miluju ten vzduch.
Ihned ve mně vznikla myšlenka - kéž by byl Podzim celý rok.

Automaticky jsem šla zahájit svůj rituál, který praktikuju každé volné odpoledne na Podzim. Stává se, že o víkendu to dělám celý den, ale to spíše chodím ven fotit do lesa nějaké fotky. ;o)
Okno jsem nechala otevřené dokořán, aby chladný vzduch mohl proudit do celého pokoje. Ovázala jsem si kolem krku šátek a naprostým nadšením jsem si šla udělat čaj. Mám svůj speciální recept na čaj, který mi chutná nejvíce.

(Černý čaj s příchutí citrónu, málo osladit - jestli nesladíte, nevadí - a přilijte jen obyčejný jablečný sirup - třeba od hello, hlavně málo ;o) - a vychutnejte si ho.)

Další součást mého rituálu je hudba, která nesmí chybět. Ne, žádný J-rock, metal, Screamo, hardcore či něco dalšího, co poatří do tvrdé hudby. Mým playlistem k tomuto rituálu jsou klavírní skladby, jejichž skladatelem je korejský pianista či klavírista Yiruma. Dále tu mám relaxační hudbu z prostředí Lesů v období Podzimu. A když už, tak nesmí chybět ani tématický spořič obrazovky (, který mám momentálně také nastavený ;oD).

Jak už jsem se zmínila o tom, že o podzimních víkendech chodívám fotit do lesa. Mám poměrně dost fotek z onoho prostředí. Řeknu vám, z jednoho místa mám několik fotek, ale každé vypadá úplně jinak. ^^ Pár vám jich sem zveřejním. Možná i všechny, jestli budete chtít. ;o)

Podzim mi dává pocit nostalgie. Připomíná mi mé vzpomínky na vesnici, kde jsem vyrůstala. Bylo to tam nádherné.
Podzim mě ovšem naplňuje i steskem. Je pravda, že na Podzim většinou bývá pochmůrné počasí, ale mě to nevadí. Zaháknu našeho šmudlu za vodítko (šmudla není jeho jméno ^^ ) a štrajdám si to s ním na pole za les.
Podzim mi dává také pocit štěstí a radosti. Miluju to počasí, kdy je chladněji, fouká vítr a slunce svítí, co může. V tento moment já na sebe beru mikinu a šátek. Vemu šmudlu na vodíku a vesele si vyrazím do lesa. Samozřejmě v té chvíli i s foťákem. Ta naše chlupatina zrzavá je radostí bez sebe, když po něm házím listí a běhám s ním po lese. ^^
Je to ta chvíle, kdy sám malíř vás zasvětí do svého díla a vy se domů vrátíte unavený, špinavý od bahna, ale máte radost. Z těch barev všude. Z těch barev, které vás zahřejí u srdce, ale i dokáží rozplakat.

Podzim jednoduše miluju. Není zima ani není vedro. Už teď se na něj těším. ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CC CC | Web | 18. června 2011 v 19:24 | Reagovat

Kdo by nemiloval podzim. Nádherná paleta barev, které do sebe tak krásně zapadjí a ladí lidskému oku. Tolik krásy. Chce se nám plakat, protože víme, že je pomíjivá. Že ty barvy jsou náznaky smrti...

2 Vicc Vicc | Web | 18. června 2011 v 19:36 | Reagovat

[1]: Přesně tak ^^

3 pavel pavel | Web | 19. června 2011 v 23:12 | Reagovat

Rád se na ty fotografie podívám, sem s nimi. Kde je ten les? :D

4 Vicc Vicc | Web | 19. června 2011 v 23:52 | Reagovat

[3]: U Takového divného města xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama